Tedarikçiler İçin

Hapkap ekibi olarak ,beraber yola çıktığımız müşterilerimizi, ürünün eğitiminden tanıtımına her konuda destekleyerek kullanıcının en üst standartlarda üründen faydalanmasını hedefliyoruz. Sürecimiz, müşterilerimize işleri için doğru seçimler yapmalarına öncelik verir. Müşterilerimizin uzun vadeli hedeflerine ve sektördeki en iyi performansa ulaşmalarına yardımcı olacak ürünleri sunuyoruz.

 

Hapkap, eczane iş akışını geliştirir , hastalar - bakıcılar için kullanım kolaylığını kolaylaştırır. Hapkap’ın blister kartları hem verimli hem de güvenilirdir. Bu ambalaj basınca duyarlıdır ,ısıyla yapıştırma ekipmanı gerektirmez. Soğuk mühürlü blister kartlar, ısıya ve neme duyarlı ilaçlar için idealdir. Personelin ilaçların uygulanıp uygulanmadığını açıkça belirlemesine olanak tanır. Yeniden doldurma yönetimini destekler. İlaç dağıtımı için yüksek kaliteli, güvenilir, kullanımı kolay çözüm sunar. Hapkap tek dozluk blister kartlar, çekici bir görünüm sağlayan dayanıklı, yüksek kaliteli ham maddelerden yapılmıştır. Işığa duyarlı ilaçları barındırmak için plastik blister parçasının şeffaf veya kehribar rengi mevcuttur. Hapkap markanızı yansıtacak şekilde özelleştirilebilir.

 

Hapkap, 120 adet karton, 120 adet blister ve bir adet fikstür kılavuzu ile beraber bir koli şeklinde hazırlanır. Karton, blister veya fikstür ayrıca da satın alınabilir. 

 

Eczaneler için

Hapkap ile hasta popülasyonu hakkında daha fazla görünürlük elde edilir. İş akış sürecini kolaylaşır. Risk altındaki hastalar belirlenir. Böylece müdahale fırsatlarını etkinleştirmek için eczane verilerinin gücü açığa çıkarılır. Kapsamlı ilaç uyumu çözümlerimiz, eczanelerin hastalara rehberlik etmesine, zamandan tasarruf etmesine ve cirosunu arttırmasına yardımcı olur. Hapkap, kanıtlanmış ilaç uyuncu çözümü ile eczanenizi farklı kılar.

 

Hapkap ambalaj yapılanması sayesinde, direkt eczanede ilaçların gruplanması ve hastalığın tedavisinde ilaç alım zamanının uygun periyotlarda yapılması sağlanır. Kişiye üst düzey kalitede servis ve hizmet sunulur. Böylece hastanın olası eksik veya hatalı bilgisinin oluşturacağı problemler önlenir. Hapkap’ın üzerine eczacının vereceği  kullanım talimatlarının yazılmasıyla, hasta ilaç ile ilgili kritik noktalara dikkat eder.

Raporlu ilaç kullanan hastaların ilaç takibini kolaylaştırır. OTC ürünler için eczacı çeşitli kombinasyonu müşterinin ihtiyacına göre hazırlayabilir. (Antioksidan mix, Multivitamin mix, Kilo verdirmeye özel takviyeler vb.) Bu oluşum eczacının hasta üzerinde daha çok insiyatif almasını sağlar. Hastanın ‘Altın Standart’ eczacılık hizmetini almasıyla eczaneye olan bağlılığı artar. Biz Hapkap ekibi olarak, hasta takibinin en üst düzey kalitede ve en hassas yöntemlerle yapılması gerektiğinin farkındayız. Hapkap ile asıl eczacılığın şimdi başlayacağına inanıyoruz. 

 

Hastaneler İçin

İlaç uygulama sürecindeki ‘8 Doğru’ prensibi bizim için şarttır. Hastanelerde hekimler tarafından reçete edilen ilaçlar, eczacılar tarafından ilgili birimlere dağıtılmakta , hemşireler tarafından hastaya uygulanmaktadır. Hapkap ile ilaç dağıtım sistemin en önemli avantajı, tıbbı hataları minimize etmesidir. Tıbbi hatanın oluşması hastanede yatış süresini uzatabilir, geçici ya da kalıcı sakatlık oluşturabilir daha kötüsü ölümle sonuçlanabilir.

 

Amerika Tıp Enstitüsü’ne göre tıbbi hataların tek başına yıllık maliyeti 37 milyar doların üzerindedir ve yılda 44.000- 98.000 insan tıbbi hatalar nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Tıbbi hata türlerinden biri olan ilaç hataları, okunamayan elde yazılmış reçeteler, gözden kaçırılan alerjiler, ilaç etkileşimleri, hastaya yanlış dozda ilaç verilmesi, yanlış ilaç verilmesi, yanlış formda ilaç verilmesi, yanlış hazırlık, yanlış uygulama tekniği, yanlış zaman, yanlış tedavi süresi ya da hasarlı ve miadı dolan ilacın verilmesi vb. sebeplerle ortaya çıkan hatalar olup; %28-56 oranında önlenebilir hatalardan oluşmaktadır.  

Hapkap’ın sunduğu üst kalite ambalajlama sistemi ile ‘doğru ilaç, doğru doz, doğru hasta, doğru zaman, doğru yol, doğru ilaç şekli, doğru kayıt, doğru yanıt’ kuralı hastanede rahatlıkla uygulanır. Bu süreçte hastanedeki eczacılar ve hemşireler ilaçların miadını otomatik olarak kontrol edebilir ( 1 haftalık ve tek kullanımlık ürün). Hapkap ayrıca ilaçları; ısı, ışık ve nem gibi fiziksel faktörlerden korumakla beraber ilaçların hastane içinde olası bir hırsızlığa karşı da korunmasını sağlar. Hapkap, hastanede; ilaç stok miktarını düşürerek depo alanında tasarruf edilmesini sağlar. 

 

Huzurevleri İçin

Günümüzde yaşlı hasta popülasyonun birden fazla ilaç kullandığı gerçektir. Bu durum huzuruevinde kalan yaşlı hastaların ilaçlarının düzenlenmesinde ve takibinde karışıklığa yol açabilir. Hastanın tedavi uyuncunun azalmasıyla tedavi kalitesi olumsuz etkilenir. Hapkap ile hemşire veya başka bir sağlık personeli hastanın ilaç takibini kolaylıkla yapabilir. Hastaya özel ilaç ambalajanın sunulması, hastanın tedaviye olan inancını ve motivasyonunu arttırır. 

Huzuevlerinde sağlık personellerinin görevlerinden biri yaşlılar için oluşturulacak ilaç takip defterini doktorla birlikte düzenleyerek denetimlerde hazır bulundurmaktır. Hapkap ile hem hastanın tedavisinin uygulanması üst düzey kaliteyle basitleştirilir hem de huzurevi sağlık personelinin işi kolaylaşır. Zamandan tasarruf edilir. İş yükü azaltılır. 

 

Diyetisyenler için 

Beslenme danışmanlığı ile beraber üstün kalitede besin takviyesi danışmanlığı da veren değerli diyetisyenlerimiz için Hapkap, kişiye özel besin takviyesi ambalajlama fırsatı sunar.  Beslenmenin ve besin takviyesinin kişiselleştirildikçe başarılı olduğuna inandığımız bu yolculukta birçok diyetisyenle de çalışmaktayız. 

 

Tüp Bebek Bakım Merkezleri İçin 

Hapkap, tüp bebek bakım merkezlerinde verilen tedavi şeması komplike olan ilaçların gruplanmasında ve doğru şekilde kullanılmasında yardımcıdır. Uzun süren bu işlemde kişiler ,ilaçlarını alınması gereken miktarda ve zamanda doğru şekilde alır. 

 

İlaç ve OTC Firmaları İçin 

İlaç firmaları, kendi marka tanınırlığını arttırmak için kendi ürünlerini güvenli bir şekilde Hapkap ile ambalajlayabilir. Kendi logolarını Hapkap tek kullanımlık kartın ön yüzüne entegre edebilir.